Tech. dent. Joanna Trybuła Chmielewska

FILOZOFIA

W technice dentystycznej największe pole do popisu w wyrażeniu się artystycznym dawała mi ceramika. Do dziś fascynująe mnie możliwości jakie dają: warstwy, transparenscje, translucencje, opalescenscje, gra światła, faktura, powierzchnia. Małe, żywe dzieło, rzeźba która staje się czyimś uśmiechem. Fascynujące jest odkrywanie nowych technik , i możliwości jakie dają nowe materiały i technologie, DSD , cad/cam to moja zabawka w codziennej pracy, a praca bezpośrednio z pacjentem i jego błysk w oku gdy dostaje nowy uśmiech jest najlepszym uczuciem.Świadomość że posługując się odpowiednimi narzędziami , mogę oddać pacjentowi prace nie tylko estetyczną ale w pełni funkcjonalną , daje mi ogromną satysfakcję i motor do zgłębiania arkanów wiedzy o okluzji.


Doświadczenie

1997 Rozpoczęcie pracy w Laboratorium Protetycznym Trybuła
W trakcie szkoły medycznej w wieku 20 lat byłam zmuszona po wypadku taty do przejęcia całej pracowni wraz z zespołem techników. Odnalazłam w pracy technika wiele powiązań ze sztuką która mnie tak interesowała i postanowiłam podążać w tym kierunku.

1998 Uczestnictwo w targach medycznych SALMED i CEDE
Jako pierwsza pracownia wystawialiśmy się przez lata na targach stomatologicznych SALMED i potem CEDE w Łodzi

2002 - Zdobycie nagrody za plakat pracowni protetycznej jako forma artystyczna

2003 - Specjalizacja Zawodowa

Po licznych kursach i uczestnictwie w wykładach zarówno dla techników i lekarzy stomatologii zdobycie specjalizacji zawodowej I stopnia i tytułu Technik Dentystyczny I Stopnia- specjalizacja prace stałe, nadany przez Naczelną Organizacje Techniczną Federacje Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT

2008 - Przekształcenie Pracowni Protetycznej Trybuła w Trybuła Labor

2013 - Dyplom VieSID
Pierwszy polski absolwent- technik dentystyczny- Wiedeńskiej Szkoły Stomatologii Interdyscyplinarnej VieSid prof. R.Slavicek

2013 - Współwłaściciel Ceramik Studio Sopot

2014 - Założenie Smiles Architekci Usmiechu
Połączenie naszych obu firm w nowy rodzinny brend Smiles Architekci Uśmiechu

2014 - Aktywna członkini polskiej Akademi Stomatologii Estetycznej PASE
Po przedstawieniu prezentacji własnych prac podczas konferencji PASE przyjęta do grona członków aktywnych

2017 - Akredytacja VieSID
Od 2017 w gronie wykładowców VieSid , po przeprowadzeniu 150 pełnych rekonstrukcji zgryzu według conceptu prof Skavicka otrzymanie akredytacji VieSID-u na szkolenie techników dentystycznych w Polsce.

II miejsce w konkursie na Poster Case podczas międzynarodowej konferencji VieSid Summer School Wiedeń


Specjalizacja Zawodowa I stopnia NOT 2003

Last updated 3 mins ago Last updated 3 mins ago

app