tech. dent. Alicja Herdzik

W roku 2013 ukończyła Prywatne Medyczne Studium Techniki Dentystycznej „KM Dental” prowadzone z wielką pasją przez mgr tech. dent. Krystynę Kuryło-Mazurkiewicz we Wrocławiu.
Jest technikiem o szerokim spektrum specjalizacji - od protez ruchomych, poprzez prace kombinowane po licowanie porcelaną uzupełnień stałych. Zdobyte doświadczenia oraz szereg przebytych kursów pozwalają jej połączyć umiejętności pracy analogowej ze światem cyfrowej techniki dentystycznej.

Obecnie prowadzi samodzielnie laboratorium protetyczne, gdzie wykonuje wiele prac CAD/CAM z wykorzystaniem oprogramowania Exocad, a dzięki własnemu zapleczu maszynowemu może usprawniać procesy oraz wykluczać błędy i ograniczenia jakie napotyka technik pracujący w świecie rozwiązań cyfrowych. Stawia na dobrą komunikację z lekarzami, z którymi współpracuje co jest niezbędne do prawidłowego, protetycznego workflow.

Najczęściej zajmuje się cyfrowymi protokołami wykonywania prac typu: korony, mosty i prace na implantach - głównie w formie projektów pełnokonturowych. Wykorzystuje również moduły CAD takie jak Smile Craetor i Modjaw – służące do planowania i wykonania różnego rodzaju protez stałych oraz bezpośrednich uzupełnień kompozytowych w technice flow injection, zapewniając im właściwą estetykę i funkcję.

W codziennej pracy realizuje swoją pasję jaką jest protetyka, ciągle podnosząc sobie poprzeczkę, co pozwala jej na samodoskonalenie i osiąganie najwyższych standardów w nowoczesnej technice dentystycznej.

Last updated 3 mins ago Last updated 3 mins ago

app